İstanbul Otelleri – Bakırköy Otel Fiyatları | bakirkoypansiyonu.com

İstanbul Otelleri

İstanbul,Romanlara, şiirleri ve kitaplara konu olmuş dünyanın İncisi olarak kabul edilen, 3 büyük İmparatorluğu ev sahipliği yapmış olan İstanbul şehrinde kusursuz bir tatil ve konaklama için İstanbul otelleri her kitle ve otel sınıfına göre tesisler bulundurmaktadır.

İstanbul otelleri konumu itibariyle büyük bir alana yayılmış, Pansiyon sınıfından 5 yıldızlı otel sınıfına kadar birçok tesisi içerisinde barındırmaktadır. İstanbul otellerinin en çok tercih edilen konumu İstanbul Havalimanı’na en yakın oteller şeklindedir.
İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük bir bölümü İstanbul Havalimanı aracılığı ile gelmektedir. Yıllık 60 milyon gibi büyük bir rakamı ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı, bu anlamda İstanbul otellerini oldukça önemli kılmıştır.
İstanbul otellerinde konaklama ayrıcalığı ve avantajları bu destansı görülesi şehrin büyüsüne sizleri de katacaktır.

İstanbul Otelleri ve Bakırköy Otelleri

İstanbul otelleri ağırlıklı misafirlerini Atatürk Havalimanı aracılığı ile ağırladığı için, yine Havalimanı otelleri olarak bilinen Bakırköy otelleri, bu anlamda konaklama ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Bakırköy otelleri 7 buçuk kilometre karelik alanda hizmet veren otellerin genel kapsamlı ismidir. Bakırköy otellerinde konaklama avantajları şu şekildedir; Bakırköy otellerinde konaklama yaparken Bakırköy ilçe sınırları içerisinde bulunan Fildamı Sarnıcı, Çarşı Camii , Bakırköy Meydanı ve daha birçok tarihi yapıyı görebileceksiniz.

İstanbul Otelleri

istanbul otelleri

Bakırköy otelleri ulaşım alanında İstanbul’un en iyi lokasyona sahip oteller bölgesidir. Tüm toplu taşıma araçlarının ortak güzergahında bulunması ve havalimanına 5 dakika mesafede olması, yine TÜYAP CBR Expo gibi dünya tarafından rağbet gören fuar ve kongre merkezleri ne ideal konumda olması, Bakırköy otellerinde konaklama yapmayın değerli kılmıştır.

Bakırköy otellerinde iş ziyareti için geldiğinizde, Dilerseniz ekibinizi Pansiyon sınıflarında Konaklatabilir ve Fuar Merkezi’ne katılım için ideal konumda bulunursunuz.

İstanbul otelleri ve  İstanbul En uygun otel fiyatları

İstanbul otelleri ve fiyatları genel olarak şu veya bu bedel şeklinde kestirilemez. İstanbul otelleri tercih edeceğiniz sınıf, konum ve Kişi sayısına göre fiyat değişiklikleri barındırmaktadır. Gecelik 50 TL-  2.000 TL arasında  birçok Otel tesisi bulunmaktadır İstiklal Caddesi’ne yakın oteller 100-250 TL arası, Topkapı Sarayı’na yakın oteller ise 70-500 TL arası fiyatlara sahiptir.
Beşiktaş bölgesinde ise otel fiyatları 400-2.000 TL civarına ulaşmaktadır. Bakırköy oteller ise genel bir fiyata sahiptir 70 TL – 250 TL arasında fiyatlara konaklama yapabilirsiniz. Bakırköy otel fiyatları için.

İstanbul Bakırköy Otellerinde Konaklama Avantajları – En uygun Otel fiyatları

İstanbul’da gezilecek Tarihi yerleri Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İstanbul’un eski güzelliği karşısında, İstanbul otellerinde konaklama yapmak ve üç büyük imparatorluğa ev sahipliği yapmış bu Nadide şehri adım adım gezmek ve ayrılmak istemeyeceksiniz. Eminönü’nde balık ekmek yedikten sonra Beşiktaş, Ortaköy arası tarihi yapılar arasından yürüyüş yapmak sizleri bu eşsiz doku ile bütünleştirecekdir.

Tüm yerli ve yabancı turistler tarafından İstanbul denildiğinde akıllara Taksim İstiklal gelir. Taksim İstiklal’de gezerken yine birçok tarihi yapıyı görme imkânına sahip olursunuz aynı zamanda İstanbul’un en hareketli eğlence mekanları burada bulunur. 

İstiklalden ayrıldıktan sonra Pierre Loti Aşıklar Tepesini, Mutlaka ziyaret etmelisiniz.Vapur turu yapmadan İstanbul’dan ayrıldım derseniz İstanbul turunuz bitmiş sayılmaz. Vapur ile Anadolu yakasına geçtiğinizde ise sizleri bütün ihtişamı ve güzelliği ile Kadıköy karşılayacak, Kadıköy Moda Sahili Saklıbahçe, Boğa Heykeli, Bahariye Caddesi ve daha birçok yer keşfetmek için sizleri bekliyor.
İstanbul otellerinde konaklama ayrıcalıkları, sizlere Tüm bu tarihi yapıları gezme imkanı sunmakta ve unutamayacağınız bir tatil imkanı vermektedir.

Eğer Havalimanı otellerinde konaklama yapacağım derseniz, Bakırköy semtinde Fildamı Sarnıcı, Çarşı Camii, Baruthane, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı gibi tarihi yerleri mutlaka görmelisiniz. Trafiğe kapalı olan Ebuzziya Caddesi’nde Salına Salına yürürken sizleri Cafe ve restoranlar karşılayacaktır.

Atıştırmalık alabilir, yürüyüşünüzü devam ettirebilirsiniz. Yine Bakırköy’de eğlence hiçbir zaman Durmaz. 24 Saat aktif bir bölge olan yılın 365 günü sosyal statünün en üst seviyede olduğu Bakırköy, sizleri tüm ihtişamı ile bekliyor.

Bakırköy otellerinde konaklama yaparak, tüm bu yerlere 1 Adım mesafede olacaksınız. Bakırköy sahili akşam Yürüyüş için en ideal yerlerden birisidir.

İstanbul Hakkında

İstanbul dünyanın en eski şehirlerinden birisidir. Milattan sonra 330 ve 395 yılları arasında Roma imparatorluğuna, 395 ve 1204 yılları arasında Doğu Roma imparatorluğuna, yine 1261 ve 1453 yılları arasında Bizans olarak bilinen Latin imparatorluğuna ev sahipliği yapmıştır. 1453 yılında Sultan 2.Mehmet tarafından fethedilen şehir, 1924 yılına kadar Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır. Hilafetin kaldırılması ile Türkiye Cumhuriyeti egemenliği altına girmiştir.

Osmanlı tarihi boyunca dönem dönem başkentlik yapmıştır.Bu durum Cumhuriyet döneminde devam ettirilmemiştir.
İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyuna Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Asya ve Avrupa’yı birleştiren dünyadaki tek vilayettir. Yarımada olarak kurulan İstanbul batıdaki sınırını İstanbul surları oluşturmaktaydı.
Geliştirmeye ve büyüme sürecinde surlarının, sürekli olarak batıya ilerletilmesi ile şehir bugün 39 ilçe sınırına ulaşmıştır. İstanbul’da halen 40 belediye görev yapmaktadır.

İstanbul’a tarih boyunca verilen isimler

İstanbul Çağlar boyunca değişik adlar almıştır. Bu şehir isimleri Byzantion, Augusta, Antonina, Nova roma, Konstantinopolis, Konstantiniyye ve bugün ki İstanbul adlarıdır. İstanbul’un bilinen ilk adı Byzantion milattan önce 667 de Antik Yunanistan’da Megara kent Devleti’nden gelen Yunanlı yerleşimciler, bugünkü İstanbul sınırları içerisinde bir koloni kurdu ve kralları Byzantion ismini Kent’e vermiştir.
Augusta ismim 3 yüzyılın başında oma İmparatorluğu Septimius Severus tarafından, oğlu Antonius ( bir sonraki Roma imparatoru) şerefine koyduğu şehrin kısa süreli isimdir.

Nova Roma ise milattan sonra 330 yılında Roma imparatoru Konstantin, tarafından Roma İmparatorluğu’nun başkenti ilan edilince Latince’de yeni Roma anlamına gelen, Nova Roma adını koydu. Fakat halk tarafından kabul edilmediği için milattan sonra, 337 yılında 1. Konstantinin ölümü ile onun şerefine konstantin’in kenti anlamına gelen, Konstantinopolis ismi verilmiş e Bizans İmparatorluğu hükümlü boyunca kentin adı olarak kullanılmıştır.

Yıl 1453 gösterdiğinde, Osmanlı Sultanı Fatih Sultan Mehmet önderliğinde fethedilen şehir, Kostantiniye ismini almış Bu da Arapça konstantin’in yeri anlamına gelmektedir. Fetihten sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun 4 başkenti ilan edilen İstanbul, 1923 yılına kadar bu ismi kullanmıştır. Buna kaynak olarak Osmanlı Devleti mahkemeleri ve döneminde yayınlanan resmi belgelerin bab-ı makam darus saltanat-ı kostantiniye-etül mahsusa gibi kaynaklar gösterilmektedir.

Osmanlı Belgelerinde İstanbul İsmi

İstanbul ismi Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk belgelerinde Osmanlı Türkçesi ile a-sitan Arapçada bu kelime güzellikler Diyarı, anlamına gelir.Son dönem belgelerinde ise İ-stan-bul olarak geçmiştir. Resmi olarak Osmanlı tarafından İstanbul ismi kullanılmamış, Sadece belli kaynaklarda güzellikler Diyarı, anlamına gelen İstanbul olarak gözlemlenmektedir.

İstanbul’un tarihi resmi belgelerle 3. yüzyıla kadar gitmekte, fakat son dönemde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda 3 Bin yıl öncesine kadar uzandığı görülmektedir. Küçükçekmece Gölü kenarında bulunan, Yarımburgaz mağarasındaki kazı çalışmalarında, insan kültürüne ait ilk izleri rastlanmıştır. Tahminen Neolitik ve Kalkolitik insanların yaşadığı sanılmaktadır. Çeşitli dönemlerde yapılan kazılarda ise İstanbul Dudullu yakınlarında alt paleolitik Çağ’a ait Ağaçlı yakınlarında ise Orta paleolitik Çağ ile üst paleolitik Çağ’a özgü bir takım insan eliyle yapılmış, aletlere rastlanmıştır.

İstanbul Cumhuriyet Dönemi
İstanbul Dünyada tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu diyen Napolyon bonapart, aslında İstanbul’un güzelliğini nitelendirmiştir. Cumhuriyet sonrasında 690.000 olan nüfus 1935’te 740.000 1945’te ise 900 bine ulaşmıştır 2018 yılı ise 16 milyon nüfusu ile dünyanın en büyük 3 şehri ünvanını kazandırmıştır. İstanbul ticaret hacmi ile dünyanın en büyük 34 ekonomisine sahip kentidir.

1 Comment

Leave a Comment