İstanbul Bakırköy otelleri | Otel Fiyatları | Bakirkoypansiyonu.com

İstanbul otelleri turistik konaklama merkezleri

İstanbul otelleri Türkiye turizminin en çok misafir ağırlayan Otellerinin başında gelmektedir. İstanbul’da Turob’un 2018 verilerine göre yaptığı araştırmada, İstanbul’da şu an aktif olarak 766 tesis konaklama hizmeti vermektedir. İstanbul’un konaklama altyapısı Birkaç yıl içerisinde yeni eklenecek olan tesislerle 817 civarına çıkacaktır.

İstanbul otelleri Ağırlıklı olarak İstanbul’un, Avrupa Yakası bölgesinde hizmet vermektedir. Bu rakam Avrupa Yakası’nda 666 tesis, Anadolu Yakası’nda ise 100 tesis olarak geçmektedir. Toplam yatak kapasitesi ise 93.299 dur.

İstanbul otelleri Turizm geliri açısından oldukça önemlidir.  2010 yılında yapılan Dünya Basketbol Şampiyonası ülkemize 15 günde 160 milyon Euro dolayında döviz girdisi sağlamıştır. yine 2016 olimpiyat yarışmaları 240 milyon Euro gibi bir döviz girişini ülkemize sağlamıştır. Bu rakamlar sadece Otel konaklama tutarlarıdır.

2018 Turizm verilerine göre ülkemizde aktif 950.000 tesis bulunmaktadır. 5 yıldızlı otel sayısı ise 563 Otel işletmesidir .Bu Otel sayılarına şube olarak belirtilen oteller dahil değildir. 5 yıldızlı otellerin en fazla bulunduğu yer Antalya,sonrasında İstanbul, Muğla, Ankara, Aydın şekilde devam etmektedir. Turizm bakanlığının açıkladığı rapora göre, konaklama ihtiyacının %62’lik bölümü 3 Yıldızlı oteller tarafından sağlanmıştır.

Türkiye’de konaklamanın en çok olduğu 3 yıldızlı oteller, Bakırköy otelleri ne bağlı Turizm Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış 3 yıldızlı otellerdir.
İstanbul Bakırköy Otelleri

Bakırköy Otelleri 3 Yıldız | En uygun 3 yıldızlı Bakırköy Otelleri 

İstanbul Bakırköy otelleri bünyesinde hizmet veren 3 yıldızlı oteller, Türkiye sıralamasında en çok konaklama alan tesislerdir. Konaklamanın %39’luk kısmını tek başına oluşturan Bakırköy 3 yıldızlı oteller, Bu anlamda en çok tercih edilen oteller arasına girmiştir.

Bakırköy otelleri konsepti ve konumu nedeni ile turistik konaklama merkezlerinin başında gelen otel İşletmeleridir. İstanbul’un köklü bir tarihe sahip olması, bu alanda önemli bir faktördür. Birçok tarihi yapıyı gezmek ve bu tarihi alanlara ideal konumda bulunmak isteyen yerli,yabancı turistler Bakırköy otellerini tercih etmektedir.

İstanbul, Anadolu ve Avrupa kıtasını birleştiren özelliği, dünyanın merkezi olarak kabul edilen konumda bulunması, turizmin yanı sıra Dünya Ticaret merkezlerinden Biri haline gelmesine neden olmuştur. Uluslararası birçok organizasyonun İstanbul’da yapılması, İstanbul’da bulunan Otel tesislerinin önemini Elzem kılmaktadır.

Yıllık Parite de sürekli artış gösteren misafir sayısı, bölgede bulunan otellerin sürekli olarak revize edilmesine neden olmakta ve bu durum Otel konaklama kalitesini arttırmaktadır.

Bakırköy Otel Konaklamasın’da Fuar ve Kongre Merkezlerinin Önemi 

Yaz ve kış sezonu olmak üzere ayrı fiyat politikalarına sahibi İstanbul otelleri, uluslararası fuar organizasyonları zamanında da birçok indirim politikası uygulanmaktadır. Nitekim TÜYAP gibi CBR Expo fuarı gibi dünya klasmanında olan bu fuarlar, yıllık 2 milyon Dolar civarında konaklama getirisini İstanbul otellerine kazandırmaktadır.

Fuar ve kongre merkezleri ne en ideal konumda bulunan Bakırköy otelleri, Bu bağlamda pastadan en çok pay elde eden konaklama Tesisleridir.

Bakırköy Otelleri

 İstanbul Bakırköy Otelleri

İstanbul otellerinde kongre ve fuar merkezi ziyaretleri amacıyla en çok tercih edilen oteller, 3 yıldızlı otellerin yanı sıra Butik olarak hizmet veren, Bakırköy butik otellerdir. Bakırköy butik oteller ev konsepti şeklinde hizmet vermesi, Bakırköy’de konaklamak isteyen misafirlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Fiyat politikası sınıf mensubu otellere yakın olsa da sağladığı hizmet ile bu farkı kapatmaktadır.

Bakırköy Otel Tercihiniz her ne olursa olsun Bakırköy Otelleri Kapsamında aradığınız en ideal oteli bulabileceksiniz.

Bakırköy otellerinde birçok konaklama alternatifine sahip olarak ihtiyacınıza en uygun oteli bulabilirsiniz. Bakırköy otelleri Pansiyon sınıfından, 5 yıldızlı otel sınıfına kadar en fazla seçeneği içerisinde bulunduran Otel kategorisidir. Atatürk Havalimanı gibi yıllık 90 milyon yolcunun transfer noktası olan Bakırköy, Bu nedenle Otel konaklaması hususunda oldukça önemlidir.

Bakırköy otelleri içerisinde bulundurduğu Otel kategorileri ile her sınıf ve bütçeye hitap eden konaklama tesislerine sahiptir. Bakırköy otel fiyatları hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

2 Comments

Leave a Comment